با ما تماس بگیرید ۰۹۳۶۸۷۹۳۱۸۲ _ ۰۹۱۹۵۷۳۶۳۱۳

نصب کولرگازی اسپلیت با ضمانت و گارانتی معتبر

با فرا رسیدن فصل گرما، نیاز به استفاده از کولر گازی بیش از پیش احساس می شود. کولر گازی اسپلیت به دلیل مزایای متعددی مانند سرمایش مطبوع، راندمان بالا و مصرف انرژی بهینه، به یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع تبدیل شده است. نصب صحیح و اصولی کولر گازی اسپلیت، تضمین کننده عملکرد صحیح و طول عمر بالای آن خواهد بود.سنه تهویه با متخصصین مجرب در زمینه نصب کولرگازی و نگهداری و تعمیر کولر گازی آماده خدمت رسانی به مشتریان  در تهران میباشد

نصب کولرگازی
Split-System-Air-Conditioner

مراحل نصب کولرگازی تمامی برندها( بصورت کامل)

کولر گازی اسپلیت گزینه‌ای عالی برای خنک و راحت خانه شما در ماه‌های تابستان است. این واحد‌ها همچنین نسبت به سیستم تهویه مطبوع مرکزی بی‌صداتر، نصب راحت‌تر و مصرف انرژی بیشتری دارند. این نوع تهویه مطبوع بدون کانال است، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که واحد خنک‌کننده را در داخل و واحد کمپرسور و کندانسور را در خارج نصب کنید، سپس لوله کشی و کابل برق را بین واحد‌ها اجرا کنید. اگر نمی‌خواهید یک متخصص برای نصب کولر گازی اسپلیت استخدام کنید و در زمینه لوله کشی و کار‌های برقی نیز تجربه دارید، می‌توانید دستگاه را به تنهایی نصب کنید. هر واحد تهویه مطبوع برای سازنده خود منحصر به فرد است، اما فرآیند نصب کلی یکسان است.

فرم درخواست نصاب اسپلیت کولرگازی در تهران

install-split

ابزار مورد نیاز نصب کولرگازی

نام ابزار

تصویر

نام ابزار

تصویر

آچار فرانسه

tools-install-air

پیچ گوشتی

tools-install-air2

وکیوم

tools-install-air3

آچار آلن

tools-install-air3

گیج

tools-install-air5

دریل

فخخمس-هدسفشم-شهق6

کپسول 410A

tools-install-air7

متر 

tools-install-air8

پمپ وکیوم

تراز

tools-install-air8

انبردست و سیم چین

مرحله اول نصب یونیت داخلی

برای نصب یونیت داخلی یا همان اسپلیت یک مکان مناسب انتخاب کنید که نزدیک وسایل گرمایشی  و تابش مستقیم نورخورشید نباشد جهت اتصال اسپلیت و کندانسور خارجی یک سوراخ داخل دیوار  ایجاد کنید.بهترین ارتفاع برای نصب کولر گازی از زمین 2.30 سانتی متر  از سقف تا 10 تا 20 سانتی متربه طور میانگین می باشد.

نصب اسپلیت

برای نصب پایه بر روی دیوار از ابزار تراز محل قرارگیری پیج های نگهدارنده را مشخص می کنیم توجه داشته باشید اگر نگهدارنده یا پایه نصب کولرگازی تراز نباشد پس از نصب ممکن دچار مشکلاتی مانند نشتی آب و ایجاد لرزش شود.

با استفاده از دریل سوراخی با قطر 7سانتی متر ایجاد کنید ،سوراخ  سمت چپ و راستی در دیوار شیب آن به صورت پایین باشدجهت اطمینان جریان صحیح آب به سمت خارج از دیوار باشند.

اتصالات الکتریکی یونیت داخلی را بررسی کنید. پانل جلوی واحد تهویه مطبوع را باز کرده و درپوش را بردارید. اطمینان حاصل کنید که سیم های کابل به پایانه های پیچ وصل شده اند و سیم کشی  با دستگاه مطابقت دارد.

کابل و لوله ها را از سوراخ ایجاد شده عبور دهید سپس کابل و لوله هارا به دستگاه متصل کنید.لوله های مسی ،کابل برق ولوله تخلیه با چسب برق باهم محکم ببندید ببندید جهت اطمینان ازجریان آزاد آب لوله تخلیه را در پایین ببندید.خم شدگی لوله هارا جهت عملکرد خوب دستگاه به حداقل برسانید

 

installaion-split

دستگاه را روی محل نصب یا پایه سوار کنید  و از استحکام آن اطمینان پیداکنید سپس اتصالات پشت دستگاه را به برپایه محکم کنید دستگاه را دو تا سه درجه به عقب مایل کنید تا آب بتواند از لوله تخلیه خارج شود

مرحله دوم نصب یونیت خارجی کندانسور کولرگازی

کندانسور

پنل خارجی کولر گازی، یکی از اجزای اصلی یک سیستم کولرگازی است و در واقع واحدی است که در بیرون ساختمان نصب می شود و برای جابجایی هوای گرم جذب شده توسط واحد داخلی کولر گازی به کار می رود.پنل خارجی کولر گازی شامل کمپرسور،کندانسور،مبدل حرارتی و متعلقات مربوطه می باشد.کمپرسور در پنل خارجی کولرگازی مسئول  فشرده سازی گاز خنک کننده است.کندانسور نیز مسئول انتقال حرارت از گاز گرم  به هوا برای خنک شدن آن است.مبدل حرارتی در پنل خارجی کولر گازی نیز برای جابجایی حرارت از هوا به گاز خنک کننده و برگشت گرما به محیط بیرون استفاده میشود.به منظور بهبودعملکرد و کارایی کولر گازی است.فضای خالی اطراف کندانسور به معنی ایجاد فاصله و فضای کافی بین پنل خارجی کولر گازی و دیوار  یا سایر سازه های اطراف آن است،و حداقل میزان آن را نیم متر در نظر بگیرید تا کارایی کولر افزایش پیدا کند.کمپرسور در گوشه ای از کندانسور قرار گرفته شده است که هیچ گونه شی نباید در کنار آن قرار بگیرد چرا که در صورت وجود اشیا میزان مصرف برق برای تولید میزان انرژی لازم بالا می رود.از مهم ترین نکته ها این است که حتما کندانسور را در فضایی باز قرار دهید، که اغلب متخصصین آن را بر روی پشت بام و یا داخل تراس تنظیم می کنند.پنل خارجی کولر گازی باید از منابع حرارتی مانند لوله های آب گرم،دودکش ها و دیگر دستگاه های حرارتی فاصله داشته باشد.لرزه گیرها به طور معمول بین پایه ها و بدنه کولرگازی قرار می گیرند استفاده از لرزه گیرها در کولرهای گازی می تواند به بهبود راحتی کاربر،کاهش سرو صدا، افزایش عمر مفید دستگاه کمک کند.بعد از اتصال لوله ها،کندانسور را با گاز خنک کننده شارژ کنید.

 • سیم کشی برق در واحدیونیت خارجی را بررسی کرده و پس از آن پوشش روی کندانسور را بردارید، به نمودار سیم کشی دستگاه در دفترچه راهنما مراجعه کرده و مطمئن شوید که سیم ها همانطور که در نمودار نشان می دهد وصل شده اند. هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید،کابل ها را با یک گیره کابل بسته و درپوش را تعویض کنید.
 • لوله و کابل را به کندانسور وصل کنید. برای استحکام 2 لوله مسی از یونیت داخلی به یونیت بیرونی از مهره های فلر استفاده کنید. کابل برق را که از یونیت داخلی متصل می شود به واحد خارجی نیز وصل کنید.در نهایت دوشاخه را به یک پریز مشخص وصل کنید.در صورت لزوم می توانید اضافه لوله های مسی را کوتاه کنید.

  هوا و رطوبتی که در مدار مبرد وجود دارد خارج کنید، درپوش ها را از شیرهای دو طرفه و سه طرفه و از درگاه سرویس بردارید و یک شلنگ پمپ خلاء را به درگاه سرویس وصل کنید. پمپ وکیوم را روشن کنید تا به خلاء مطلق 10 میلی متر جیوه برسد. دکمه فشار پایین را ببندید و سپس جاروبرقی را خاموش کنید.تمام شیرها و اتصالات را از نظر نشتی تست کرده، پمپ وکیوم را جدا کنید و پورت سرویس و درپوش ها را تعویض کنید.

split

دستگاه را روشن کنید و از هوای خنک کولر گازی لذت ببریدتنها کاری که انجام میدهد  این است که با استفاده از قسمت داخلی اسپلیت کولرگازی را راه اندازی کنید یک یا دو دقیقه طول میکشد تا هوای خنک وارد خانه یا محل کار شما شود.

برخی از برندهای مورد فعالیت

فناوری های جدید کولر گازی اسپلیت

 • این فناوری به طور مداوم سرعت کمپرسور را تنظیم می کند تا دمای مطلوب را به طور دقیق و پایدار حفظ کند.
 • مزایای کمپرسور اینورتر:
  • مصرف انرژی بهینه
  • سرمایش و گرمایش سریع
  • کاهش صدا و لرزش
  • طول عمر بالا

2. سیستم عیب یابی خودکار:

 • این سیستم به طور خودکار عیوب کولر گازی را شناسایی و اعلام می کند.
 • مزایای سیستم عیب یابی خودکار:
  • سهولت در تعمیر و نگهداری
  • جلوگیری از آسیب های جدی به کولر گازی

3. فیلترهای تصفیه هوا:

 • این فیلترها ذرات معلق، آلاینده ها، بوها و میکروب ها را از هوا حذف می کنند.
 • مزایای فیلترهای تصفیه هوا:
  • ایجاد هوای سالم و مطبوع
  • مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی

4. سیستم Wi-Fi:

 • این سیستم امکان کنترل کولر گازی را از طریق گوشی هوشمند یا تبلت فراهم می کند.
 • مزایای سیستم Wi-Fi:
  • کنترل از راه دور
  • تنظیم برنامه زمانی
  • مانیتورینگ عملکرد

5. فناوری پلاسما:

 • این فناوری با استفاده از یون های پلاسما، ذرات معلق و میکروب ها را از هوا حذف می کند.
 • مزایای فناوری پلاسما:
  • ایجاد هوای پاک و عاری از میکروب

6. سیستم گرمایش و سرمایش:

 • این سیستم امکان استفاده از کولر گازی اسپلیت را در فصل زمستان برای گرمایش نیز فراهم می کند.

7. گاز مبرد R410A:

 • این گاز مبرد دوستدار محیط زیست است و به لایه اوزون آسیب نمی رساند.

8. فناوری اینورتر دوگانه:

 • این فناوری به طور جداگانه سرعت کمپرسور و فن را تنظیم می کند تا راندمان و آسایش را به حداکثر برساند.

9. سیستم کنترل هوشمند:

 • این سیستم با استفاده از سنسورهای مختلف، دمای محیط را به طور دقیق و پایدار حفظ می کند.

10. قابلیت اتصال به سامانه های هوشمند:

 • این قابلیت امکان کنترل کولر گازی اسپلیت را از طریق سامانه های هوشمند مانند Alexa و Google Home فراهم می کند.

امروزه با انتخاب کولر گازی اسپلیت مجهز به فناوری های جدید، می توانید از مزایای متعددی مانند مصرف انرژی بهینه، سرمایش و گرمایش سریع، صدای کم، طول عمر بالا، هوای سالم و مطبوع و کنترل آسان بهره مند شوید.

 

انواع کولرگازی وکاربردآنها

کولرگازی پنجره ای :

 کولر گازی پنجره ای یک واحد تهویه مطبوع مستقل است که در داخل  پنجره نصب می شود. این نوع کولر گازی رایج ترین نوع کولر گازی است و راه حلی مقرون به صرفه برای خنک کردن خانه ومحل کار شما در طول تابستان است. با این حال، آنها می توانند پر سر و صدا باشند و ممکن است برای نصب در همه انواع پنجره ها مناسب نباشند. نصب کولرگازی پنجره ای آسان است و برای اتاق های بزرگ بیشتر کاربرد داردو  غیر قابل حمل میباشند.

air2

کولرگازی پرتابل:

این نوع کولر گازی به صورت یک یونیت مستقل طراحی شده به گونه ای که  می توان آن را به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر جابجا کرد.کولرهای گازی پرتابل به دلیل عدم نیاز به نصب، برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک مناسب هستند این نوع کولرها دارای راندمان پایین و سر و صدای  بالایی هستند.

AIr-portable

کولرگازی ایستاده :

این نوع کولر  به اسپلیت های ایستاده نیط شناخته میشوند جهت خنک کردن هوا برای فضاهای بزرگ مناسب هستند.این نوع کولر های دارای قدرت خنک کنندگی بالایی است که برای فضاهای بزرگ جهت صرفه جویی در مصرف برق مقرون بصرفه است همچنین نسبت به کولر های دیگر بیصدا است .کولرهای گازی ایستاده دارای قابلیت تنظیم دمای دلخواه، سرعت فن و زمان خاموشی خودکار هستند.

air-conditona22

مینی اسپلیت :

مینی اسپلیت، که به نام‌های اسپلیت بدون داکت و VRF کوچک نیز شناخته می‌شود، نوعی سیستم تهویه مطبوع است که برای خنک کردن و گرمایش فضاهای مختلف مانند منازل، آپارتمان‌ها و ادارات طراحی شده است.مینی اسپلیت‌ها به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های جدید، از نظر مصرف انرژی راندمان بالایی دارند و می‌توانند به صرفه‌جویی در هزینه‌های برق کمک کنند.این نوع اسپلیت دارای راندمان بالا و بیصدا می باشند. مینی اسپلیت‌ها دارای قابلیت تنظیم دمای دلخواه، سرعت فن و زمان خاموشی خودکار هستند.نصب آسان‌تری نسبت به اسپلیت‌های کانالی دارند چون نیازی به کانال کشی ندارند.

کولرهای گازی ژئوترمال :

این نوع کولرهاکه به نام‌های پمپ‌های گرمایی زمین‌سرمایی و تهویه مطبوع زمین‌سرمایی نیز شناخته می‌شوند، نوعی سیستم تهویه مطبوع هستند که از انرژی گرمای زمین برای خنک کردن و گرمایش فضاهای مختلف مانند منازل، آپارتمان‌ها و ادارات استفاده می‌کنند.نحوه عملکذد این نوع کولرها به این صورت است که درفصل گرما لوله‌هایی که در زیر زمین دفن شده‌اند، گرمای زمین را جذب می‌کنند این گرما توسط یک مایع به نام سیال حامل به داخل پمپ گرمایی منتقل می‌شودپمپ گرمایی از این گرما برای خنک کردن هوای داخل استفاده می‌کند.هوای خنک از طریق دریچه‌های کولر به داخل فضای مورد نظر باز می‌گردددر فصل سرما، این فرآیند به صورت معکوس انجام می‌شود. پمپ گرمایی از گرمای داخل خانه برای گرم کردن زمین استفاده می‌کند و زمین دوباره گرما را به داخل خانه باز می‌گرداند.کولرهای گازی ژئوترمال به دلیل عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی، دوستدار محیط زیست هستند.از مزایای این نوع کولر دارای راندمان بالا و طول عمربالا و صدای کم کم آن اشاره کرد.این نوع کولرها بیشتر در فضاهای بزرگ مانند هتلها،ادارات و … کاربرد دارند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من